Proje Bütçesi, Fonlama ve Fonlayıcı Kuruluşlar

Proje Bütçesi, Fonlama ve Fonlayıcı Kuruluşlar

Tarih/Saat: 17.08.2020 Pazartesi / 21.00

Konuşmacı: Dr. Erkan SEÇGİN

Özgeçmiş:

İlk, orta ve lise eğitimlerini Sungurlu’da tamamladı. 1993 yılında Gazi Üniversitesi’nde İngilizce hazırlık eğitimini aldı, 1994 yılında Gazi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde mühendislik eğitimine başladı. 1998 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl Gazi Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Makina Mühendisliği Anabilim Dalında yüksek lisansa başladı. 2009 yılında Kırıkkale Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Anabilim Dalında doktoraya başladı ve 2014 yılında Doktor unvanını aldı.

MKE Silah Fabrikası Müdürlüğünde çok sayıda ürün ve üretim geliştirme projelerinde görev aldı. TSE Standart Hazırlama Teknik Komitesinde üye ve raportör olarak görev aldı, milli savunma ve metalurji – malzeme standartlarının hazırlanmasında katkı sağladı. Kalkınma Ajansında proje değerlendirme sürecinde görev aldı. 2015 yılından beri TÜBİTAK Savunma ve Güvenlik Teknolojileri (SAVTAG) Grubunda Bilimsel Programlar Başuzmanı olarak görev yapmakta olup, 1007 Kamu Kurumları Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme Programı kapsamındaki süreçlerde çalışmalarını sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce ve Tatarca bilmektedir.

İçerik:

✔ Proje bütçelerinin planlanması, değerlendirilmesi ve izlenmesi,

✔ Türkiye ve dünya çapında hibe veren kurum, kuruluş, vakıf ve organizasyonlar tarafından sağlanan hibe programları ve bu hibelerin amaçları, başvuru koşulları, hibe tutarları ve süresi gibi hususlar,

✔ Araştırma Destekleri, araştırmacı ve girişimcilik programları, fonlayıcı kuruluşlar, TÜBİTAK Destek Programları, Sanayi Strateji Belgesi 2023, Kamu fonları, destek mekanizmalarındaki gelişmeler ve ilgili mevzuatları.

Paylaş:
Üye Ol