Proje Hazırlama ve Yazma

Tarih/Saat: 21.08.2020 Cuma / 21.00

Konuşmacı: Prof. Dr. Ercan ÖZTEMEL

Özgeçmiş 

Prof. Dr. Ercan Öztemel 1962 yılında Elazığ’da doğdu. 1984 yılında İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1987 yılları Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans, 1992 yılında ise Galler Üniversitesi Elektrik, Elektronik ve Sistem Mühendisliği Okulu, Sistem Mühendisliği Bölümünde doktora derecesini aldı. 1993-2006 yılları arasında Sakarya Üniversitesinde öğretim üyeliği görevini yürüttü.

Akademik hayatının yanı sıra 1993-2011 yılları arasında TÜBİTAK BİLGEM, Bilişim Teknolojileri Enstitüsünde Başuzman Araştırıcı olarak çalıştı.  Özellikle savunma alanında yapay zekâ uygulamalarına yönelik araştırmalar yürüttü. Askeri eğitim uçakları üzerine benzetim sistemlerinin yerleştirilmesi (uçan simülatör), yapay F16 pilotu, hemşire robotlar, sanal dünyada savaş tatbikatları gibi zamanında türünün ilk örnekleri olan projeleri gerçekleştirdi.  ÖSYM, NATO ve TUBİTAK gibi kurumlarda idareci ve yürütme kurulu üyeliği yapı. Yapay zekâ, uzman sistemler, bulanık önermeler mantığı, makine öğrenmesi, yapay sinir ağları, zeki imalat sistemleri, iş zekâsı, yönetim bilişim sistemleri, karar destek sistemleri, benzetim ve modelleme, stratejik planlama, kalite yönetimi, süreç yönetimi gibi alanlarda dersler vermekte ve araştırmalar yapmaktadır. Bu konularda çok sayıda yerli ve yabancı dergilerde/yayınevlerinde basılmış makale, bildiri ve kitapları bulunmaktadır. Halen, Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünde Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı olarak çalışmaktadır.  Yayınları, projeleri ve diğer akademik aktiviteleri ile ilgili olarak detaylı bilgilere Endüstri Mühendisliği Bölümü web sitesi üzerinden veya  https://abys.marmara.edu.tr/ercan.oztemel/ adresinden ulaşılabilir. Evli ve 4 çocuk sahibidir.

İçerik:

Proje hazırlama ve yazma konusunda değerlendiricilerin görmek istedikleri bilgiler, projenin ARGE ve yenilik yönünün öne çıkartılması, proje yönetim planının hazırlanması,  projenin teknik detaylarının belirlenmesi, başarı kriterlerinin oluşturulması ve risk yönetim planının oluşturulması, proje organizasyonun belirlenmesi ve çıktı analizlerinin yapılması gibi konularda bilgiler verilecektir.

Paylaş:
Üye Ol