Akademik çalışmaları yürütebilmenin yolu odaklanmaktan geçer. Çalışmalarımıza hızlıca vakit kaybetmeden odaklanmak ve çalıştığımız vakitleri verimli geçirmek bizler için çok değerli.

Günümüzde artan ekran kullanımı, beraberinde gelen uyaran artışı, beslenme ve uyku düzenimizdeki değişiklikler gibi bir çok nedenle, geçmiş yıllara nazaran daha fazla kişinin odaklanmakta zorluk yaşadığını görüyoruz.

Bu nedenle bu ay Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Asistanı Kerime Merve Aykan Hanım ile birlikte,

-Seçici ve sürdürülebilir dikkat becerileri nelerdir? Nasıl geliştirebiliriz?
-Odaklanmamızı zorlaştıran ve kolaylaştıran etmenler nelerdir?
Sorularına cevap arayacağız.

Zaman en büyük hazinemiz. Dikkat becerilerini geliştirmek ve daha verimli çalışmak isteyenleri bekleriz.

Konuşmacı: Kerime Merve AYKAN

Çocuk ve Ergen Psikiyatri Asistanı Kerime Merve Aykan, 1995 yılında Gaziantep’te doğdu. İlkokul ve liseyi Gaziantep’te okuduktan sonra 2013 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesine başladı. 2019 yılında mezun olduktan sonra Gaziantep Ersin Arslan Eğitim Araştırma Hastanesi Acil bölümüne mecburi hizmet için atandı. 2020 yılında başladığı İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde halen asistanlık eğitimine devam etmektedir.

Tarih – Saat: 27 Nisan Perşembe – 20:00

Kayıt için tıklayınız

Yer: Google Meet (Katılım bağlantısı kayıt sonunda görünecektir.)

Paylaş:
Nisan 23, 2023
Akademik çalışmaları yürütebilmenin yolu odaklanmaktan geçer. Çalışmalarımıza hızlıca vakit kaybetmeden odaklanmak ve çalıştığımız vakitleri verimli geçirmek bizler için çok değerli. Günümüzde artan ekran kullanımı, beraberinde gelen […]
Mart 22, 2023
Webinar Hakkında: Ramazan ayıyla birlikte uyku düzenimizin değişeceği bir döneme giriyoruz. Young Academia olarak “Uyku düzenimizi nasıl ayarlarsak akademik çalışmalarımızı en verimli şekilde gerçekleştirebiliriz?” sorusunu sorduk. […]
Üye Ol