Yazarlık Atölyesi projesi Young Academia ve Server Genç Hanımlar Derneği iş birliği ile gerçekleştirilmektedir. Lisans ve lisansüstü öğrencilere açık olan bu çalışmada iletişimin en etkili ve kalıcı araçlarından olan yazmanın önemi hususunda katılımcılara farkındalık kazandırmanın yanında; kişisel yeteneklerini geliştirerek yorum kabiliyetlerini kuvvetlendirmeleri amaçlanmaktadır. Atölyenin öncelikli hedefi olan kitap tahlili yazma çalışmaları sayesinde öğrencilerin; kitabın yazarı, amacı, konusu, elde etmek istediği kazanımlar, bu konunun önemi, yazarın metodu ve kitabı işleyiş biçimi, eserin diğer benzerleri ile kıyası gibi hususlarda değerlendirme ve yorumlama yeteneği kazanmaları hedeflenmektedir.

Yazarlık Atölyeleri kapsamında ortaya çıkan ürünlerin yayınlandığı sayfamız için tıklayınız.Şubat 8, 2020

Halk Sağlığı Yazarlık Atölyesi – Prof. Dr. Hasan Hüseyin Eker

İdeal Bilge Derneği bünyesinde üniversite öğrencisi genç hanımlara yönelik düzenlenen atölyemiz 26 Şubat 2020 tarihinde başlıyor. Katılmak isteyenler 25 Şubat 2020 tarihine kadar kayıt yaptırabilirler.
Kardelen Hanımlar Derneği - Üsküdar
yazarlıkatölyesii@gmail.com
Şubat 8, 2020

Seyahatnâmeler ve Şehir Tarihleri Yazarlık Atölyesi – Dr .Tuğba Y. Aydeniz

İdeal Bilge Gençlik Derneği bünyesinde üniversite öğrencisi genç hanımlara yönelik düzenlenen atölyemiz 29 Şubat 2020 tarihinde başlıyor. Katılmak isteyenler 28 Şubat 2020 tarihine kadar kayıt yaptırabilirler.
İdeal Bilge - Kadıköy
yazarlıkatölyesii@gmail.com
Üye Ol