Yazarlık Atölyeleri

Lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Yazarlık Atölyesi projesi, iletişimin en etkili ve kalıcı araçlarından olan yazmanın önemi hususunda katılımcılara farkındalık kazandırmak ve kişisel yeteneklerini geliştirerek yorum kabiliyetlerini kuvvetlendirmeyi amaçlamaktadır. Bu hususta katılımcıların atölye koordinatörü tarafından belirlenen kitap listesinden seçtikleri eserler hakkında tahlil yazıları yazmaları beklenmektedir. Atölyenin öncelikli hedefi kitap tahlili yazma çalışmaları ile öğrencilerin; kitabın yazarı, amacı, konusu, elde etmek istediği kazanımlar, yazarın metodu ve kitabı işleyiş biçimi, eserin diğer benzerleri ile kıyası gibi hususlarda değerlendirme ve yorumlama yeteneği kazanmalarıdır.
Böylece katılımcılar zamanla kendilerine ait yazı üslubunu oluşturacak, düşüncelerini yazarak ifade etme pratiğini kazanacaklardır. Ayrıca katıldıkları atölyelerin içeriğine dair literatürdeki temel metinlerden bir kısmını inceleyebilecek, diğer katılımcılar ile birlikte bu ortak temada fikir alışverişinde bulunabilecektir.

 

Latin Amerika’yı Okumak Yazarlık Atölyesi                                                      
Şeyda Naciye Ötegen Cuma

Üniversite öğrencisi genç hanımlara yönelik online olarak düzenlenen atölyemiz  6 Kasım 2023 tarihinde başlayacaktır. Katılım için kayıt formu üzerinden 30 Ekim 2023 tarihine kadar başvuru yapabilirsiniz.

yazarlıkatölyesii@gmail.com

Devamı..

 

 

 

 

Kulüp Psikoloji Yazarlık Atölyesi                                                      
 Arş. Gör. Seyyide Şifa Göktaş

Üniversite öğrencisi genç hanımlara yönelik online olarak düzenlenen atölyemiz 9 Kasım 2023 tarihinde başlayacaktır. Katılım için kayıt formu üzerinden 30 Ekim 2023 tarihine kadar başvuru yapabilirsiniz.

yazarlıkatölyesii@gmail.com

Devamı..

 

 

Şiir Okumaları ile Şahsiyet Eğitimi Yazarlık Atölyesi                                                      
 Doç.Dr. Sema Noyan

Üniversite öğrencisi genç hanımlara yönelik online olarak düzenlenen atölyemiz 7 Kasım 2023 tarihinde başlayacaktır. Katılım için kayıt formu üzerinden 30 Ekim 2023 tarihine kadar başvuru yapabilirsiniz.

yazarlıkatölyesii@gmail.com

Devamı..

 

 

 

 

Ruh Sağlığı ve Din Yazarlık Atölyesi                                                      
 Dr. Rumeysa Nur Doğan

Üniversite öğrencisi genç hanımlara yönelik online olarak düzenlenen atölyemiz 16 Kasım 2023 tarihinde başlayacaktır. Katılım için kayıt formu üzerinden 30 Ekim 2023 tarihine kadar başvuru yapabilirsiniz.

yazarlıkatölyesii@gmail.com

Devamı..

 

 

 

Yönetim ve Strateji Yazarlık Atölyesi                                                      
Dr. Rukiye Özkan Karakaya

Üniversite öğrencisi genç hanımlara yönelik online olarak düzenlenen atölyemiz 10 Kasım 2023 tarihinde başlayacaktır. Katılım için kayıt formu üzerinden 30 Ekim 2023 tarihine kadar başvuru yapabilirsiniz.

yazarlıkatölyesii@gmail.com

Devamı..

 

 

 

Çevre Farkındalığı Yazarlık Atölyesi                                                      
 Dr. Halil İbrahim Uzun

Üniversite öğrencisi gençlere yönelik online olarak düzenlenen atölyemiz 8 Kasım 2023 tarihinde başlayacaktır. Katılım için kayıt formu üzerinden 30 Ekim 2023 tarihine kadar başvuru yapabilirsiniz.

yazarlıkatölyesii@gmail.com

Devamı..

 

 

Modernitenin İzdüşümleri Yazarlık Atölyesi                                                      
Arş. Gör. Elif Haksever

Üniversite öğrencisi genç hanımlara yönelik online olarak düzenlenen atölyemiz 15 Kasım 2023 tarihinde başlayacaktır. Katılım için kayıt formu üzerinden 30 Ekim 2023 tarihine kadar başvuru yapabilirsiniz.

yazarlıkatölyesii@gmail.com

Devamı..
Üye Ol